Adam Frączczak na stażu w sztabie pierwszego zespołu
Pogoń Szczecin poinformowała, że Adam Frączczak dołączył w tym tygodniu do sztabu pierwszego zespołu Dumy Pomorza. Doświadczony piłkarz, który obecnie występuje w drugiej drużynie, odbywa staż, który jest jednym z warunków ukończenia kursu trenerskiego B+A.
Adam Frączczak dokładnie przed rokiem rozpoczął kurs trenerski B+A w Szkole Trenerów PZPN. Grę i treningi w drugim zespole Dumy Pomorza łączył więc z wyjazdami do Białej Podlaskiej oraz pracą w mikrogrupach. Na zakończenie kursu przyszedł czas na odbycie stażu w jednym z seniorskich zespołów. Napastnik Pogoni nie szukał daleko – skorzystał z zaproszenia trenera Roberta Kolendowicza i dołączył do sztabu I zespołu.
[…]
Przez najbliższy tydzień Adam Frączczak będzie z bliska przyglądał się pracy zespołu oraz sztabu szkoleniowego – zarówno na boisku, jak i poza nim. Elementem stażu będzie również samodzielne poprowadzenie fragmentów treningu.
[…]
Po ukończeniu stażu Adama Frączczaka czeka wyprawa do Białej Podlaskiej, gdzie przystąpi do egzaminu. Jego ukończenie sprawi, że uzyska licencję UEFA A, która upoważni go do pracy z młodzieżą oraz prowadzenia zespołów seniorskich na poziomie nawet Betclic 2. ligi.
[…]
źródło: Pogoń Szczecin SA
Były zawodnik i kapitan pierwszego zespołu Pogoni Szczecin zabrał głos po rozpoczęciu stażu. Co miał do powiedzenia?
– Cieszę się, że mogę od kuchni zobaczyć, jak praca sztabu wygląda na najwyższym poziomie.
[…]
– Jestem bardzo wdzięczny klubowi, trenerowi Robertowi oraz całemu sztabowi, że mogę uczestniczyć w pracach I zespołu. To dla mnie świetna okazja, bo mogę zobaczyć, jak od kuchni wygląda funkcjonowanie drużyny grającej na najwyższym poziomie w Polsce. Wiadomo – widziałem to jako piłkarz, ale perspektywa trenera jest zupełnie inna.
[…]
– Przyznam szczerze, że jestem zaskoczony, jak wieloma elementami zarządza pierwszy trener, jak wielką pracę wykonuje jego sztab. Tu wszystko jest ustalone co do centymetra, rozpisane co do sekundy. My, jako zawodnicy, często wychodzimy na trening i się nad tym nie zastawiamy. Żeby czas treningu był zoptymalizowany potrzeba jednak mnóstwo pracy, myślenia i koordynowania poszczególnych zadań.
[…]
– Na pewno chciałbym po zakończeniu kariery zostać przy piłce. Zdobycie licencji UEFA A jest jednym z kroków, który ma mnie do tego celu przybliżyć. Szkoleniowców z takimi uprawnieniami jest jednak w Polsce mnóstwo. Czas pokaże, jak to dalej się potoczy. Na razie chcę maksymalnie wykorzystać czas na stażu i chłonąć nową wiedzę.
źródło: Pogoń Szczecin SA
Adamie! Życzymy powodzenia w realizacji tych celów!
źródło: Pogoń Szczecin SA
Redaktor/dziennikarz w PortowaDuma.pl
Kibic Pogoni Szczecin, pasjonat piłki nożnej.
Komentarze
Adam Frączczak na stażu w sztabie pierwszego zespołu — Brak komentarzy
HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>