Sezon 2021/2022 - runda jesienna - zawodnicy i sztab

17 czerwca 2021 || Iwona Sarnicka

Terminarz sezonu 2021/22 w PKO Bank Polski Ekstraklasa

previous arrow
next arrow
">rzut wolny dostało Podbeskidzie, po którym na spalonym był jeden z zawodników trenera Krzysztofa Brede. Sędzia doliczył do 1 połowy dwie minuty, podczas których była głównie walka w środku pola. Po upływie doliczonego czasu sędzia Przybył zakończył pierwszą połowę spotkania.

Do przerwy Portowcy przegrywali z Podbeskidziem 0:1 po bramce Bilińskiego. Mocno wierzyliśmy, że obrona Podbeskidzia w drugiej połowie zostanie złamana.

45-50′

Początek drugiej połowy to niecelny strzał Podbeskidzia z rzutu wolnego. W 49 minucie mocny strzał z dystansu oddał Tomasz Nowak, ale piłka przeleciała obok bramki.

50-60′

W 51 minucie po zgraniu piłki przez Alexandra Gorgona próbował strzelać piłkarz Pogoni, ale nie zdążył do futbolówki. W 56 minucie Portowcy dostali faul), gdzie wykonawca może od razu strzelać na bramkę przeciwnika.</p> <!-- /wp:paragraph -->

">rzut wolny za faul na Sebastianie Kowalczyku, ale piłkę za mocno zagrał Hubert Matynia. W 58 minucie po rzutce Kucharczyka strzelał Luka Zahović, ale piłka niestety minęła bramkę. W 59 minucie po rzucie rożnym próbował Adrian Benedyczak, ale nie dał rady zmieścić piłki.

60-70′

W 62 minucie Podbeskidzie dostało faul), gdzie wykonawca może od razu strzelać na bramkę przeciwnika.</p> <!-- /wp:paragraph -->

">rzut wolny, ale wybił piłkę Kostas. Kolejną wrzutkę złapał Dante Stipica. W 64 minucie po kontrze niebezpiecznie strzelał Marko Roginić, ale strzał nie trafił w bramkę. W 66 minucie Podbeskidzie próbowało ponownie zagrozić Portowcom po rzucie rożnym, ale po lekkim zamieszaniu wybroniła się Duma Pomorza. Dwie minuty później z dobrą kontrą wyszedł Adrian Benedyczak, ale niestety sędzia odgwizdał spalony.

70-80′

W 71 minucie próbowali z dwóch rzutów rożnych zagrozić piłkarze Pogoni, ale skutecznie wybronili się piłkarze Podbeskidzia. W 72 minucie Podbeskidzki mur został wreszcie skruszony. Po zamieszaniu w polu karnym, piłkę z najbliższej odległości umieścił w bramce Adrian Benedyczak i Portowcy doprowadzili do remisu. W 77 minucie Alexander Gorgon dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, ale żaden Portowiec nie doszedł do piłki. W 79 minucie po ataku rywala na chwilę z boiska musiał zejść David Stec, ale za chwilę wrócił na murawę.

80-90+czas doliczony'

W 81 minucie blisko opanowania piłki w polu karnym Podbeskidzia był Mariusz Fornalczyk, ale niestety piłka mu odskoczyła i rywale ją przejeli. Kolejne minuty to rzut rożny kolejno dla Podbeskidzia, a później dla Pogoni. W 88 minucie groźnie wyszli z kontrą piłkarze Podbeskidzia, ale ostatecznie rywale zostali zablokowani. Sędzia Przybył do drugiej połowy doliczył 4 minuty. Dalekiego zagrania próbował Dante Stipica, ale ostatecznie nie przyniosło to zagrożenia. W 92 minucie wyszli groźnie z kontrą piłkarze Pogoni, ale zostali zablokowani w ostatnim momencie. W 93 minucie blisko gola był Fornalczyk, ale jego strzał obronił Pescović. Przed końcem spotkania Portowcy mieli jeszcze faul), gdzie wykonawca może od razu strzelać na bramkę przeciwnika.</p> <!-- /wp:paragraph -->

">rzut wolny i rożny, ale nie zagroziły one Podbeskidziu. Po tych stałych fragmentach sędzia Jarosław Przybył zakończył nam dzisiejszy mecz.

To tyle, jeśli chodzi o relację z dzisiejszego meczu. Życzymy spokojnej nocy i dobrego tygodnia. Dobranoc.

Autor: Damian Sosna